Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne powinny współgrać z wystrojem wnętrza, w którym zostaną zamontowane oraz być funkcjonalne. Na komplet drzwi składają się skrzydło drzwiowe, ościeżnica oraz okucia, które muszą być odpowiednio dopasowane. Bogactwo asortymentu sprawia, że dostępne są skrzydła wewnętrzne wykonane z różnego materiału, o zróżnicowanej budowie, wymiarach i sposobach ich otwierania. Na co więc się zdecydować wśród szerokiego wachlarzu wyboru?

Wybieramy odpowiednie drzwi wewnętrzne

Podstawą podczas wybierania drzwi wewnętrznych jest dokładne wymierzenie otworu drzwiowego oraz dobranie odpowiedniej szerokości skrzydła. Jeśli chodzi o modele standardowe, to są one dostępne w rozmiarach od 60-100 cm. W przypadku jeszcze szerszych drzwi, można kupić modele dwuskrzydłowe, które świetnie nadają się do pomieszczeń reprezentatywnych typu salon.

Szeroki wybór drzwi wewnętrznych

Niezwykle istotne jest także dobranie odpowiedniego sposobu otwierania drzwi. Bogactwo asortymentu sprawia, że można kupić:

  • drzwi uchylne
  • drzwi przesuwane
  • drzwi składane czy też harmonijkowe

Decydując się na prawe czy lewe skrzydło konieczne jest pozostawienie wolnej przestrzeni, aby możliwe było swobodne otwieranie drzwi, a więc pod uwagę należy wziąć rozmieszczenie mebli i włączników światła.

Obecnie można pozwolić sobie na zakup drzwi, które będą pasować do każdej aranżacji wnętrza. Dostępne są proste i eleganckie modele, nowoczesne czy uniwersalne wzory, jak również można dopasować kolor okleiny skrzydła oraz ilość przeszkleń do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.